ADANA ŞUBESİ

Arif Basri Baş’ın Onursal Başkan seçildiği Genel Kurul’da Adana spor camiasının yakından tanıdığı Mustafa Boz şube başkanı oldu.

22 Nisan 2014 Salı 17:11

Anadolu Spor Gazetecileri Derneği Adana Şubesi Olağan Genel Kurulu, Türk İş Adana Bölge Başkanlığı toplantı salonunda yapıldı. Arif Basri Baş’ın Onursal Başkan seçildiği Genel Kurul’da Adana spor camiasının yakından tanıdığı Mustafa Boz şube başkanı oldu.

Çoğunluğun sağlanmasının ardından Başkan Arif Basri Baş’ın açtığı genel kurulda Divan Başkanlığı’na ASKF Başkanı Ali Gülleri, Katip Üyeliklere ise İzzettin Turgut, Mustafa Uğur Kızıl ve Nedim İnce seçildi.

Divan Başkanı Ali Gülleri divan oluşumunun ardından yaptığı konuşmasında, kongrelerin derneklerin hareketlilik kazanmasına vesile olduğunu, kendisinin de artık ASKF Başkanlığına aday olmayacağını, gençlerin önünün açılması gerektiğini söyledi.

Divan Üyesi Mustafa Uğur Kızıl ise Adana’nın sahipsizliğinden dem vurdu ve “Adana’da spor Allah’a emanet. Sevgi, saygı ve hoşgörünün olmadığı bir şehirde hiçbir alanda başarı görülemez dedi.

İzzettin Turgut ve Nedim İnce ise eski Başkan ve yönetimi ile emeği geçenlere spor camiası olarak teşekkür etti.  Turgut ve İnce,  kendilerinin de yıllardır spor camiasının içerisinde olduğunu dile getirerek,  yeni listeye de başarılar dilediler.

Divan Başkanlığının oluşmasının ardından Atatürk, silah arkadaşları ve şehitler için saygı duruşu ile İstiklal Marşının okunmasının ardından kongreye geçildi. ASGD Başkanı A. Basri Baş’ın açış konuşmasının ardından yönetim ve denetim kurulu raporları okundu ve üyelerce ibra edildi. Daha sonra yönetim ve denetim kurulunun yanı sıra genel merkez delegeliği seçimine geçildi. Yapılan seçim sonucunda ise,

Yönetim Kurulu Asil Üyeliklerine; Mustafa Boz, Halil Akılevi, Dursun Dağtekin, Şahin Özer, Hamza Güngör seçilirken,

Denetim Kurulu Üyeliklerine Ali Boz, Yusuf Savaş Kürklü ve Engin Besler Seçildi.
Merkez delegeliklerine seçilen isimler; Mustafa Boz, Halil Akılevi, Dursun Dağtekin, Şahin Özer, :Hamza Güngör Ali Boz ve İsmail Başkan oldu. Seçimin ardından bir konuşma yapan Mustafa Boz, genel kurula katılanlara teşekkür ederek, “Genel kurulumuzun öncelikle spor basınımıza ve camiamıza hayırlı olmasını diliyorum. Genel merkezimiz, spor basınımızın görevlerini yerine getirirken karşılaştığı sorunların çözümüne katkıda bulunmak için çalışmalarını sürdürüyor. Ayrıca spor sahalarına giriş ve akreditasyon konusunda bürokratik engelleri aşmak için verdiğimiz kararlı mücadeleyi sürdüreceğiz. İnancımız tamdır, el ele yeni yönetimimiz ve Adanalı Sporseverlere ile birlikte çok güzel işlere imza atacağız kimsenin şüphesi olmasın “ dedi.

 

 
 
Anahtar Kelimeler: ADANA ASGD
Yükleniyor...