ASGD ADANA KOŞUSU’nda kupayı “Atılım” kazandı

Anadolu Spor Gazetecileri Derneği (ASGD) Adana Şubesi adına düzenlenen koşuyu Salih Alak’ın sahibi olduğu “ Atılım “ jokeyi Burhan Kılınç ile kazandı.

01 Mart 2017 Çarşamba 16:52

Anadolu Spor Gazetecileri Derneği (ASGD) Adana Şubesi adına düzenlenen koşuyu Salih Alak’ın sahibi olduğu “ Atılım “  jokeyi Burhan Kılınç ile kazandı. ASGD Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Şube Başkanı Arif Basri Baş, kazanan at Atılım’ın sahibi ve Jokeyini kutlarken başarılarının devamını diledi.

26 Şubat Pazar akşamı Adana Yeşiloba Hipodromu’nda Kum pistte 1400 metre mesafe üzerinden gerçekleştirilen koşuya, 16 safkan Arap atı katıldı. Yarışta birinciliği “Atılım” adlı at Jokeyi Burhan Kılınç ile  elde ederken, sahibine koşunun ikramiyesi olan 51.000 lirayı kazandırdı. 4 yaşlı safkan Arap atlarına mahsus olan kum pistteki koşuda Bilbilan ikinci, Falez üçüncü, Dalgacı da dördüncü oldu.  Koşuyu kazanan “Atılım” için müddet 1.38.16 olurken, farklar 1 boy, yarım boy, 1,5 boy şeklinde sonuçlandı. Koşunun ardından düzenlenen kupa töreninde,  kazanan atın sahibi adına Fehmi Demir’e Atatürk büstlü kupasını ve çiçeğini Anadolu Spor Gazetecileri Derneği Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Şube Başkanı Arif Basri Baş verirken,  Anadolu Spor Gazetecileri Derneği Adana Şubesi Mali Sekreteri Özcan Aladağ Adana Hipodrom Müdürü Burhan Şatır’a, Dernek Üyesi Durmuş Ali Başkan da jokey Burhan Kılınç’a çiçek takdim etti. A.Basri Baş,”ASGD Adana Şubesi Koşusu bu yıl dördüncü kez yapıldı.  Bize bu imkânı sağlayan TJK Yönetim Kurulu Başkan ve üyelerine, gösterdikleri ilgi nedeniyle Adana Hipodrom Müdürü Burhan Şatır’a ve ekibine teşekkür ediyoruz. Kazanan atın sahibini ve emeği geçenlerini de kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.”dedi. 

Anahtar Kelimeler: Adana Asgd, Asgd, Basri Baş, Tjk
Yükleniyor...