TÜRK DÜNYASI GAZETECİLERİ BURSA’DA BULUŞUYOR

Anadolu Spor Gazetecileri tarafından düzenlenen “1. Uluslararası Türk Dünyası Spor ve Turizm Zirvesi” 2-5 Mayıs 2018 tarihleri arasında Bursa’da gerçekleştiriliyor.

06 Mayıs 2018 Pazar 17:22
 Büyükşehir Belediyesi Hançerli Kültür Merkezi’ndeki etkinliğe yurtiçi ve yurtdışından 100’e yakın gazeteci katılıyor.

Üç ayrı panel oturumu şeklinde gerçekleştirileceği açıklanan 1. Uluslararası Türk Dünyası Spor ve Turizm Zirvesi’nin ilk oturumunda “Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Alınması Gerekli Önlemler” tartışılacak.

2.Oturumda “Spor Basınında Yer Alan Haberlerin Tribünlere Olan Etkisi” masaya yatırılırken, 3. Oturumun konusunu “Turizm ve Spor İlişkisi. Spor faaliyetlerinin Turizmdeki Yeri” oluşturacak.

Uludağ Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Süleyman ŞAHİN, Uludağ Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erkut Tutkun, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç Dr. Recep CENGİZ, Avrasya Spor ve Kültür Birliği Başkanı Ahmet TÜZÜN, Türk Dünyası Parlamenterler Birliği Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatörü Adnan FİŞENK, Gazeteci Yazar Yüksel BAYSAL, Gazeteci Yazar Necati KARTAL, Gazeteci Yazar Tayfun ÇAVUŞOĞLU, Bursaspor Taraftarları Tribün Liderlerinden Mehmet GÜZELSÖZ, zirvede panelist olarak yer alacaklar.

Büyükşehir Belediyesi Hançerli Kültür Merkezi’nde 3 Mayıs Perşembe günü yapılacak olan 1. Uluslararası Türk Dünyası Spor ve Turizm Zirvesi’ne başta Bursa Valiliği olmak üzere Büyükşehir, Osmangazi, Yıldırım, Nilüfer ve Mudanya Belediyeleri, BTSO, Ticaret Borsası ile çok sayıda özel kurum ve kuruluş destek veriyor.  

ASGD Genel Başkanı İbrahim Erdoğan konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Sporda şiddet konusu, toplumsal şiddet kapsamında ele alınan sorunların en başında geliyor. Bu sorunun çözümü noktasında ne tür çalışmalar yapıldığının veya yapılması gerektiğinin masaya yatırılacağı etkinliğimizde akademisyenler, gazeteciler, spor adamları ve turizmciler, konuya ilişkin görüşlerini açıklayacaklar. ASGD olarak sosyal sorumluluk projelerimiz kapsamında gerçekleştirdiğimiz etkinlik aynı zamanda ülkemizde de bir ilk olacak. Yurtiçi ve yurtdışından 100’e yakın meslektaşımızın katılım göstereceği etkinlikten çok yararlı sonuçlar çıkacağına inanıyoruz. Konuklarımızın Bursa’nın tarihi, turistik ve kültürel özelliklerini tanıma fırsatını da bulacağı organizasyonumuza destek verip katkı koyan tüm kurum ve kuruluşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.  

Yükleniyor...