Şahin: Anadolu'yu hor gören ülkeyi karşısında bulur

Anadolu Spor Gazetecileri’nin kongresinde konuşan Bursa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç Dr. Süleyman Şahin, “Anadolu demek Türkiye demektir. Bu anlamda Anadolu insanını hor görenler,Türkiye’yi karşılarında bulurlar” dedi.

25 Temmuz 2017 Salı 13:26
Genel Merkezi Bursa’da bulunan Anadolu Spor Gazetecileri Derneği’nin, 11. Olağan Büyük Genel Kurulu’nda konuşan Bursa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin, Anadolu insanını sevmenin ve ona değer vermenin tüm Türkiye’yi  sevmek anlamına geldiğini vurguladı. ASGD’nin kuruluş öyküsünde okuduğu bir ayrıntıya çok üzüldüğünü belirten Şahin, “Derneğin tarihçesinde, ASGD’nin, Anadolu’daki gazetecilerin hor görülüp, ikinci sınıf  görülmesine tepki olarak doğduğundan söz ediliyor. Eğer gerçekten böyleyse çok üzücü. Çünkü bana göre Anadolu’yu hor görenler, Anadolu insanına değer vermeyenler, her zaman karşılarında bütün Türkiye’yi bulurlar” dedi.

ASGD’nin bir meslek kuruluşu olmanın haricinde, toplumsal sorunlar karşısındaki duyarlılığını da takdirle izlediklerini ifade eden İl Müdürü Şahin, “Anadolu Spor Gazetecileri Derneği ülke genelinde teşkilatı bulunan nadir gazeteci kuruluşlarından biri. Genel Kurul’da hemen her ilden gelen basın mensuplarının oluşturduğu fotoğraf da bunu gösteriyor. ASGD’nin sadece mesleki konularda değil, kent ve ülke sporunu desteklemesinin yanı sıra, sosyal sorumluluk projelerine de ağırlık vermesi doğrusu takdiri hak ediyor. Pek çok ilde gerçekleştirilen ‘Sporda Şiddete Hayır’ kampanyası da bunlardan biri” şeklinde konuştu.

Süleyman Şahin’e, Genel Kurul’un başlangıcında, ASGD Genel Başkanı İbrahim Erdoğan tarafından, Bursa’nın tesisleşerek bir spor kenti yapılmasına katkılarından ötürü bir hizmet plaketi verildi.  

 

Yükleniyor...