BOZBEY: ASGD BURSA’NIN VE ÜLKEMİZİN DEĞERİDİR

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Anadolu Spor Gazetecileri Derneği’nin Bursa’yı ülke genelinde temsil eden tek meslek kuruluşu olmasına vurgu yaparak, “Bursa’da doğan ve 23 yıldır bütün Türkiye’yi kucaklayan ASGD hem kentimizin hem de ülkemizin önemli bir değeridir” dedi.

12 Haziran 2014 Perşembe 15:38

Kısa adı ASGD olan Anadolu Spor Gazetecileri Derneği Genel Merkezi ve Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri, Nilüfer Belediye Başkanlığı’na 4.kez seçilen Mustafa Bozbey’e bir kutlama ziyaretinde bulundu. Genel Başkan İbrahim Erdoğan ve Bursa Şubesi Başkanı Muhterem Çakır başkanlığındaki ASGD Heyeti’ni belediyedeki makamında kabul eden Başkan Bozbey, ASGD’nin ülke genelinde faaliyet gösteren yapısının önemine değindi. Bursa’nın bağrından çıkmış olmasının kent için ayrı bir önemi olduğunu ifade eden Başkan Bozbey şunları söyledi:

“Bundan 23 yıl önce merkezi Bursa olmak üzere kurulan ve o günden bugüne Bursa’yı bütün Türkiye’de temsil eden ASGD, bana göre hem kentimizin hem de ülkemizin önemli değerlerinden biridir. Bu nedenle ASGD’ye her fırsatta sahip çıkmalı ve desteklemeliyiz. Nilüfer’de halkımızın teveccühüne bir kez daha hedef olduysak, hizmetimizin sivil toplum örgütlerimiz ve meslek kuruluşlarımız tarafından da kabul edilip desteklendiğini gösteriyor. Bu bağlamda ASGD’nin de ilgi ve desteğine çok teşekkür ediyorum. Nilüfer Belediyesi olarak spor konusunda da çok aktif bir hizmet politikamız var. Gerek tesisleşme çalışmalarımız, gerekse spor kulübümüz bünyesindeki faaliyetlerimiz yoğun biçimde sürüyor, bundan böyle de sürecektir. Diğer amatör spor kulüpleriyle de içi içe bir hizmet anlayışı sergiliyoruz. Nilüfer Belediyesi olarak Bursa’da spor alanında da örnek gösterilen etkinliklerimiz aynı hızla devam edecektir.”

Ziyarette konuşan ASGD Genel Başkanı İbrahim Erdoğan ve Bursa Şubesi Başkanı Muhterem Çakır da, Başkan Bozbey’e yeni hizmet dönemi için “Hayırlı olsun” dileğinde bulundular. Başkan Bozbey’in 4.kez Nilüfer halkının teveccühünü kazanmasının önemli olduğuna değinen Erdoğan ve Çakır,”Sayın Başkan sizi ve ekibinizi başarınızdan ötürü gönülden kutluyoruz. Futbolda üst üste 3 gol atan futbolcular için kullanılan ‘hat-trick’ kavramıyla açıklarsak, siz adeta rekor kırarak ‘four- trick’ yaptınız. Bu nedenle camiamız adına tebrik ediyoruz. ASGD olarak Nilüfer Belediyesi’nin Bursa ve ülke sporuna katkılarını takdir ve mutlulukla izliyoruz. Bursa’ya değer katan bir hizmet anlayışının sergilenmesi kentimiz açısından önemli bir kazançtır. ASGD’ye destek ve katkı sözü için de; gerek Bursa’daki, gerekse Anadolu’daki tüm basın emekçileri adına şükranlarımızı sunuyoruz. Yeni hizmet döneminde de başarılarının devamını diliyoruz.

Ziyaret sırasında ASGD Genel Başkanı İbrahim Erdoğan ve Bursa Şube Başkanı Muhterem Çakır, Başkan Bozbey’e ASGD flaması ve ASGD’nin yayın organı ANADOLU Gazetesi takdim ederek, ASGD rozeti taktı.
Yükleniyor...