BAKAN KILIÇ'A AKREDİTASYON SORUSU

Eskişehir Milletvekili Kazım Kurt, TBMM oturumunda Spor Bakanı Suat Kılıç’a akreditasyon hukuksuzluğunu sordu.

13 Aralık 2011 Salı 23:56
TBMM’nin 36.Oturumu, ASGD’nin yıllardır mücadelesini verdiği akreditasyon sorununun tartışılmasına sahne oldu. TRT 3’den de naklen yayınlanan oturumun soru-cevap bölümünde söz alan CHP Eskişehir Milletvekili Kazım Kurt, Akreditasyon konusunda verilen Danıştay kararlarının neden uygulanmadığını belirterek Bakan Kılıç’a şu soruyu yöneltti:
-Sorum Sayın Spor Bakanı Suat Kılıç’a. Gazetecilerin statlara ve spor salonlarına girişleriyle ilgili akreditasyon yetkisi kimdedir. Konu ile ilgili Danıştay kararlarına rağmen, Türkiye Futbol Federasyonu ve TSYD halen hangi yetkiye dayanarak akreditasyon yapmaktadır. Anadolu Spor Gazetecileri Derneği’nin bu konudaki taleplerine cevap vermeyi düşünüyor musunuz?

Eskişehir Milletvekili Kazım Kurt’un TBMM çatısı altında dile getirdiği kritik soru, Anadolu’da bu sancıyı yıllardır bire bir yaşayan yüzlerce meslektaşımız için umut ışığı olarak görülürken, aynı oturumda Bakan Kılıç’ın yanıtı ise aynen şu şekilde oldu:
-Sayın Kurt’un sorusuna cevabım şudur. Gazetecilerin statlara ve spor sahalarına girişlerinde yaşanan sıkıntılardan bilgi sahibiyim. Evet, böyle bir sorun vardır ve bu sorunun çözümü için genel müdürlüğümüzü talimatlandırmış bulunmaktayız. En kısa zamanda çözüm sağlanacaktır.
Milletvekili Kurt’un sorusu ve sonrasında Bakan Kılıç’ın yanıtıyla birlikte, yılların sorununun TBMM çatısı altında tartışılmaya başlanmış olması, konunun mağduru olan tüm basın emekçisi meslektaşlarımız son derece ümit veren bir gelişme olarak değerlendirildi.Anahtar Kelimeler: Kazım Kurt, Akreditasyon, Asgd
Yükleniyor...