ASGD MALATYA ŞUBESİ'nden İ. Ü. BESYO'ya ZİYARET

Anadolu Spor Gazetecileri Derneği(ASGD) Malatya Şubesi, İnönü Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Cemal Gündoğdu'yu ziyaret ederek, BESYO bölümündeki çalışmalarla ilgili istişarede bulundu. 

31 Mart 2017 Cuma 23:52
 Anadolu Spor Gazetecileri Derneği(ASGD) Malatya Şubesi, İnönü Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Cemal Gündoğdu'yu ziyaret ederek, BESYO bölümündeki çalışmalarla ilgili fikir istişaresinde bulundu. 
Ziyarette ASGD Malatya Şube Başkanı Akif Çelik ile yönetim kurulu üyeleri Aziz Yiğit, Bünyamin Karaçorlu ve Mehmet Türel yer aldı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İnönü Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Cemal Gündoğdu, müjdeli bir haberi paylaşarak, İnönü Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksek Okulu'nun Spor Bilimleri Fakültesine dönüştürülmesi kararının YÖK tarafından onaylandığını söyledi.
"YÖK tarafından güzel bir haber aldık"
Üniversitedeki yapılan çalışmaları da paylaşan Gündoğdu, "Üniversitemizin BESYO Bölümü hem tesis anlamında, hem de öğrenci profili açısından çok iyi bir noktada. Bir çok branşta önemli aktivitelerimiz bulunuyor. Üniversitemiz verdiği kaliteli eğitim ve sunduğu imkanlar nedeniyle tercih noktasında gözde bir bölüm. Zaten bu çalışmalarımız ve mevcut potansiyelimiz sayesinde daha dün YÖK tarafından güzel bir haber aldık. Bunu da paylaşmak istiyorum, İnönü Üniversitesi Spor Meslek Yüksek Okulumuz artık Spor Bilimleri Fakültesi olarak hizmet verecek. Bu Üniversitemiz açısından önemli bir olay. Bunun dışında tabi futbol takımımız Bölgesel Amatör Lig'de mücadele ediyor. Takımdaki futbolcuların ve teknik heyetin çoğu bizim okulumuzun mezunları ve öğrenciler. Mevcut imkanlarımızla ilk senemizde iyi bir görüntü ortaya koyduk diye düşünüyorum. Sayın rektörümüzün de büyük katkılarıyla takımımız örnek bir kulüp hüviyetiyle mücadelesini sürdürüyor" diye konuştu.
Ziyaretin ardından ASGD Malatya Şube Başkanı Akif Çelik, İnönü Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Cemal Gündoğdu'ya Kuranı Kerim hediye etti.
Anahtar Kelimeler: Malatya Asgd, Besyo
Yükleniyor...