ASGD GEBZE ŞUBESİ İÇİN START VERİLDİ

Anadolu Spor Gazetecileri Derneği (ASGD) Gebze’ye şube açıyor. Genel Başkan İbrahim Erdoğan ve Genel Başkan Yardımcısı Ömer Aydoğdu, Gebze’deki spor muhabirleri ile bir toplantı yaparak kuruluş çalışmalarına start verdiler.

27 Temmuz 2018 Cuma 14:51
  • Anadolu Spor Gazetecileri Derneği (ASGD) Gebze’ye şube açıyor. Genel Başkan İbrahim Erdoğan ve Genel Başkan Yardımcısı Ömer Aydoğdu, Gebze’deki spor muhabirleri ile bir toplantı yaparak start verdiler. Toplantıa TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir ve Zonguldak Gazeteciller Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık da katıldı.
  • ASGD Genel Başkanı İbrahim Erdoğan yaptığı konuşmada ASGD'nin teşkilatlanma çalışmalarının aralıksız devam ettiğine vurgu yaparken, son yıllarda sosyal sorumluluk projelerinin hayata geçirilmesiyle büyük takjdir topladığına değindi. Erdoğan, "ASGD Gebze Şubesi de faaliyete başladığında daha çok projeleriyle öne çıkacaktır, buna inanıyoruz. Gebze, Darıca, Dilovası ve Çayırova'nın hep birlikte büyük potansiyele sahip olduğunu biliyoruz. Bu bölgedeki meslektaşlarımız Türkiye'deki en geniş ve güçlü yapılanma içerisinde olarak çalışmalarımıza güç katacaklardır" dedi. Genel Başkan Yardımcısı Ömer Aydoğdu da, ASGD'nin projeleriyle ilgili bilgiler verdi. 
  • Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkan vekili Levent Altun ile İdare Amiri İsa Turhan’ın bir süredir sürdürmüş olduğu çalışmalar neticesinde, şube aşamasına gelindi. Merkezi Bursa’da bulunan ve Türkiye’nin birçok ilinde şubeleri bulunan ASGD’nin İzmit’te de şubesi bulunuyor. Spor basını ve potansiyeli açısından önemli bir yere sahip olan Gebze, derneğin şubesini açarak önemli bir açılım gerçekleştirmiş olacak.
  • ASGD ile Gebze spor basınının buluştuğu toplantıya, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Çukurıva GAzeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir ve Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık da katıldı. TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca, ASGD'nin Türkiye'deki en önemli basın meslek kuruluşlarından biri olduğunu ifade etti. Darıca’daki Teras Kafe’de gerçekleşen toplantıda nüfusu 1 milyona yaklaşan Gebze, Darıca, Dilovası ve Çayırova'da faaliyet gösteren spor basını ile bilgilendirmelerde bulunuluken, teşkalatlanmayla ilgili değerlendirmeler yapıldı. Levent Altun yaptığı konuşmada, “Bu toplantı ile şube için ilk adımı attık. Sonrasında bir temsilci ve 5 kişilik geçici yönetim kurulu seçerek üye kayıt çalışmaları başlayacak. Ardından ise genel kurul yaparak resmi bir yönetim seçilecek. Bu oluşumda spor gazetecileri ve yazarlar yer alacak. Arkadaşlarımız temsilci ve yöneticileri kendileri seçecekler”  dedi.
Yükleniyor...