FEDERASYONU UYARDIK

Yürütmenin durdurulmasıyla birlikte, Federasyon yeni bir düzenlemeyapmalıdır.

13 Temmuz 2011 Çarşamba 18:59
Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nce yapılan yeni yönetmeliğin yürütmesinin durdurulmasıyla birlikte, Futbol Federasyonu’nun da yeni bir düzenleme yapması gerektiğini vurguluyoruz. TFF’ye uyarı niteliği taşıyan ve ASGD Genel Merkez Yönetim Kurulu adına yaptığımız açıklama şöyle:
“Son yargı kararıyla birlikte, ASGD’nin yıllardır verdiği hukuk mücadelesinin haklılığı bir kez daha kanıtlanmıştır. Futbol Federasyonu sahalara girişte yaptığı akreditasyon uygulamasını herhangi bir derneğe özel bir imtiyaz tanımadan yapmak zorundadır. Hukukta ‘yetki’ ifadesinin karşılığı açıktır ve kanunla verilen hak anlamına gelmektedir. Eski yönetmeliğe dayandırılarak TSYD aracılığı ile yapılmakta olan akreditasyon uygulaması derhal durdurulmalı, yeni yönetmeliğin gereği bir an önce yerine getirilmeli ve sahalara girişte meslektaşlarımızın yaşadığı adaletsizliğe artık bir son verilmelidir. Aksi takdirde
yine yasal yollara başvurulacak ve Anadolu’daki meslektaşlarımızın hakları yine hukuk yoluyla aranmaya devam edilecektir.
Anahtar Kelimeler: TFF'YE UYARI
Yükleniyor...