ASGD MALATYA

13 Ocak 2014, 14:10:27:
Malatya ASGD'de
Akif Çelik Güven Tazeledi

Anadolu Spor Gazetecileri Derneği Malatya Şubesi (ASGD) Birinci Olağan Kongresi, Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) Malatya Şubesi Toplantı Salonu’nda yapıldı. 
Başkanlığını Malatya ASKF Başkanı Seyfullah Özdemir’in yaptığı kongre de gizli oy açık tasnif sonucunda üye yeter sayısı ve oy çokluğuyla ASGD Başkanlığı’na Akif Çelik yeniden seçildi. ASGD Malatya Şubesi’ni yaklaşık dört ay önce kurduklarını ve bunun ardından Malatya’daki tüm spor camiasını ziyaret ettiklerini ifade eden ASGD Başkanı Akif Çelik; “Bu ziyaretlerimizin hemen ardından 30 Mart Yerel Seçimler nedeniyle bir duraklama dönemi yaşadık. Yaklaşık yirmi gün önce de Eskişehir’de gerçekleşen Dünya Basın Şurası’nda ASGD Malatya Şubesi’ni İkinci Başkanımız Fatih Avcı’yla birlikte temsil ettik. Gerçekten de çok kısa bir süre içerisinde çok büyük işler başardık. Bütün medya mecrasında görev yapan kırk kişiyi ASGD çatısı altında buluşturduk. ASGD Malatya Şubesi henüz kuruldu ve muhakkak ki eksiklerimiz var. Ama dernek üyelerimizin yardımlarıyla da inşallah bu eksiklerimizi en kısa sürede tamamlamaya çalışacağız” dedi.
KURUMLAR ARASI MÜSABAKALAR YAPILACAK
ASGD’nin yakın zamanda sportif faaliyetler düzenleyerek sporu sevdirmeyi planladıklarını ifade eden Çelik; “Dernek olarak sporun çeşitli branşlarında müsabakalar düzenleyeceğiz. Bu müsabakalar sonunda fair play ödüllerimiz olacak. Sadece lisanslı sporcuların mücadele ettiği değil, halkımızın da birebir içinde olduğu, bir anlayışla sporu halkımıza sevdireceğiz. En kısa zamanda kurumlar arası turnuvalar düzenlemeyi hedefliyoruz. Bu turnuvayla bütün kurumları bir araya getirerek sporu sevdirmeyi hedefliyoruz. Tabi bu hedeflerimizi gerçekleştirmek için Malatya ASKF, Hakemler Derneği, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) ve dernek üyelerimizin desteklerini bekliyoruz. Beni başkan olarak değil bir kardeşiniz olarak görün. İnşallah hep birlikte olursak aşamayacağımız hiçbir engel olmayacaktır” şeklinde konuştu.
TÜM BRANŞLAR CANLANACAK
ASGD üyelerinden Nihal Gül’ün ata sporumuz olan cirit üzerinde neden durulmadığı sorusunu değerlendiren Çelik; “Bundan sonra sadece cirit değil, diğer tüm spor dallarını da Malatya da canlandırmaya çalışacağız. Türkiye’de spor denilince akla ilk olarak futbol gelmekte. Malatya’da futbol dışında diğer branşları da temsil eden çok değerli arkadaşlarımız var. Diğer tüm salon sporlarında da arkadaşlarımızı yanımıza alarak Malatya sporunun ivme kazanıp başarıya koşması için elimizden geleni yapacağız” dedi.
ÖZDEMİR: AMATÖR EVİ ŞART
Malatya Basını’nın amatör kulüplere büyük desteklerinin olduğunu ve bu desteklerinin devam etmesinin amatör kulüpleri ayakta tutacağını ifade eden Malatya ASKF Başkanı Seyfullah Özdemir; “Malatya’nın bir amatör evine ihtiyacı var. Şuaınki mevcut bina amatör spor kulüplerine ait. Burada Hakemler Derneği, Saha Komiserleri ve TÜFAD var. Hiç kimse kira ödemiyor. Ancak kendi kısıtlı imkânlarımızla buranın kirasını ödemeye çalışıyoruz. Burada Taban Birliği başkanlarımızda dâhil olmak üzere hiç kimse tek kuruş ücret almıyor. ASKF’nin 1200 lira yıllık aidatı var kulüplerimizin çoğundan bunu da alamıyoruz. Malatya ASKF’ye yüz tane amatör spor kulübümüz üyedir. Sıkıntılarımızdan kurtulabilmek adına kesinlikle bir amatör evine ihtiyacımız var. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır’dan yer tahsis etmesini ve Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’müzden de bizlere bir amatör evi yapmalarını rica ediyoruz. Taban birliklerimizin daha düzenli bir şekilde amatör spora hizmet edebilmeleri için bir amatör evine ihtiyacımız var. Tesis olarak şuan Malatya’nın sıkıntısı yok fakat yeterli de değil. Önümüzdeki elli yılı göz önünde bulundurursak daha büyük tesisler yapmak gerekiyor” dedi.
ASGD YÖNETİM KURULU
ASGD Malatya Şubesi yapılan seçimler sonunda şu isimlerden oluştu: Başkan Akif Çelik, İkinci Başkan Fatih Avcı, Muhasip Üye Ruhi Arslanboğa, Sosyal İlişkiler Sorumlusu Mehmet Türel, Basın Sözcüsü Ömer Çelik.