ASGD KARABÜK

01 Haziran 2011, 13:45:03:

Karabük'te ASGD Şubesi’ni 1998 yılında kuran ve 1 dönem haricinde 6 dönemdir genel kurullarda güven tazeleyen gazeteci/yazar Semih Gülen yeniden Karabük ASGD Şube Başkanı oldu.
Karabük Gazeteciler ve İletişim Derneği Şube sekreteri ve Karabük Gündem Genel Yayın Yönetmeni ve Sahibi Semih Gülen, Karabük ASGD 7.Olağan Genel Kurulu’nda Başkanlığa 6.kez seçilirken Yönetim Kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu:

Semih Gülen Başkan   (Karabük Gündem& Günajans)

Mustafa Sarıoğlu  2.Başkan  ( BK Ekspres&Günajans)

İsmail Akça Şube sekreteri (Karabük Haber Gazetesi)

Metin Çelik   mali sekreter (Karabük postası gazetesi)

Ergün Başkaya YK Üyesi (Karabük Net haber) 

26.4.2014 tarihinde Karabük ASGD ofisinde yapılan seçimlerde Denetim kuruluna ise, AA Sorumlusu Ahmet Özer, Karabük Haber Gazetesinden  Metin Cin ve Karabük Haber Gazetesi’nden Ramazan AKÇA seçildiler.
ASGD Genel Merkez Delegeleri ise 5 Yönetim Kurulu Üyesi Semih Gülen, Mustafa Sarıoğlu, İsmail Akça, Metin Çelik, Ergün Başkaya’nın yanı sıra AA Bölge sorumlusu Ahmet Özer ve DHA Karabük sorumlusu Bülent Diktepe’den oluştu.
Seçimlerde bir konuşma yapan Başkan Semih Gülen; "1984 yılından bugüne spor yorumculuğu ve yazarlığı ile gazeteciliğimizi yapmaktayız, Anadolu'da şartlar  ne kadar zor en iyi biz biliriz, biz yorumlarız, Onun için ‘Anadolu’ başlığını taşıyan bir derneğin varlığını bu kentte taşıyoruz, 1998 senesinden bugüne tek kavgamız spor yazarlarının eşit koşullarda görev yapması için haklardan da eşit şartlarda yararlanması adına olmuştur, Bundan sonra da özellikle yargı kararlarıyla kazandığımız hakların yasal süreçlerde takipçisi olacağız.
Bu konuda; TGF, Basın Vakfı, ASGD Genel merkezi ve KGİD (Karabük Gazeteciler İletişim Derneğimiz) her zaman bizlerin destekçisi olacaktır. Bunun haricinde tüm üyelerimizin sağduyulu davranıp bu dönemde destek vermelerinden dolayı teşekkür ederim" dedi.