ASGD BURSA

01 Haziran 2011, 13:38:14:

Anadolu Spor Gazetecileri Derneği Bursa Şubesi’nin 10. Olağan Genel Kurulu,  ASGD Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Tek liste ile gidilen kongrede Muhterem Çakır başkanlığında seçilen Yeni Yönetim Kurulu işbaşına geldi.

ASGD Genel Başkan Yardımcısı İbrahim Bursalı’nın Divan Başkanlığı’nda yapılan Genel Kurul’da, Bursa Şubesi’nin Yönetim Kurulu; Muhterem Çakır, Alpaslan Yıldız, Niyazi Aşır, Hilmi Çetin ve Cemil Kısık’tan oluşurken, Denetleme Kurulu’na Cevat Türe, Mesut Yıldız ve Cemil Zeybek seçildiler.  ASGD Genel Merkez Delegelikleri ise Muhterem Çakır, Cevat Türe, Alpaslan Yıldız, Hilmi Çetin, Niyazi Aşır, Ömer Ercan ve Cemil Kısık’tan meydana geldi. Yönetim Kurulu’nun kongre sonrası gerçekleştirdiği ilk toplantıda Şube Başkanlığı’na Muhterem Çakır, 2.Başkanlığa Alpaslan Yıldız, Genel Sekreterliğe Niyazi Aşır, Mali Saymanlığa Hilmi Çetin seçilirken, Cemil Kısık’ın da üye olarak görev yapması kararlaştırıldı.

Genel Kurul’da ASGD Bursa Şubesi’nin, derneğin temel taşlarından biri olduğu vurgulanırken, görev yapılacak olan 2014-2017 dönemi içerisinde etkin bir işlev üstlenileceğine değinildi. Görevi Necmettin Özdemir’den devralan Yeni Başkan Muhterem Çakır, meslektaşlarını ve kent sporunu kucaklayan bir faaliyet içerisinde olacaklarını belirtirken, “ASGD Bursa Şubesi olarak spor basınına emek veren meslektaşlarımızı en iyi şekilde temsil edeceğiz ve onların yaşadıkları sorunlarla bire bir ilgili olacağız” dedi.

ASGD Bursa Şubesi kongresinde bir konuşma yapan ASGD Genel Başkanı İbrahim Erdoğan da, derneğin Türkiye genelinde etkin bir konuma geldiğini vurguladı. Akreditasyon ile ilgili verilen mücadeleyi yargı kararlarıyla sonuçlandırdıklarını belirten Genel Başkan Erdoğan, “Bu kararların gereğinin yapılması için de akreditasyon konusunun ısrarla takipçisi oluyoruz. Ama daha da önemlisi; ASGD vizyonunu, gazetecilik mesleğinin genel sorunlarıyla ilgili olarak verilen mücadelede etkin rol üstlenerek genişletmiştir. Bu anlamda derneğimiz, gerek Türkiye Gazeteciler Federasyonu, gerekse Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfı bünyesinde karar verici konumda bulunmakta ve ülke genelinde yapılan etkinliklerde önemli bir rol üstlenmektedir” dedi.